The annual Aftercare talent show took place end of last term and we have uploaded a few pictures.  We have the following winners for the Mr and Miss Aftercare:  Isabella Abrahams, Ingrid Klopper (1st princess), Tayla Deal (2nd princess), Jessie Lintnaar (Miss personality).  Mr Aftercare:  Keeran Isaacs, Clive Bartlett (1st), Wesley Hankins (2nd).  Congratulations to Charlotte and her team for all the hard work and organising.  And a big thank you to all the pupils, parents, grandparents that contributed to the success of the show.

Thank you to all our Grade 3 learners for a wonderful Entrepreneursday.  Julle kreatiwiteit het ons weereens verstom! Dankie ook aan al die ouers / vriende en familie wat so getrou die geleentheid ondersteun het!  Gaan loer gerus onder die "gallery" vir 'n paar foto's!

The whole set of photos of the event can be obtained from Elize Walters as from Tuesday, 20th May 2014.  The cost per DVD being R10.  Thank you!

 

Die Graad 1A7 klas van Juf Mariaan Smal het die akwarium besoek.  Dit was hulle prys nadat hulle die klas was wat die meeste fondse ingesamel het vir die Taalolimpiade!  Baie geluk - ons vertrou julle het die uitstappie geniet!

Ons wil graag vir Fair Cape baie dankie sê vir hulle getroue ondersteuning.

Die Fair Cape Netbaltoernooi van die afgelope naweek was ‘n reuse sukses!

Baie, baie dankie!

 

Results: Summary

0/7

8 wedstryde

5 gewen, 2 verloor, 1 gelyk

36 doele vir 11 teen.

0/8

6 wedstryde

4 gewen, 2 verloor

23 doele vir 9 teen

0/9

11 wedstryde

10 gewen, 1 gelyk

79 doele vir 17 teen.

Inkleurkompetisie Wenners =  Isabella Leigh Rottaro, Liesel van der Merwe, Henning van Niekerk, Lara Cronje, Francois van Wyk.

Die pryse is oorhandig deur Pauline Nel van “Country in A Lunch Box” wat gesonde peuselhappies vir kinders se skoolkosblikke verskaf (neute, droëvrugte, biltong, droëwors) www.lunch-box.co.za

The Grade 2’s had their very own VOTING DAY today. There were 5 parties that they could choose from:

 

 

  1. Crazy Kids Team
  2. Kids of the Future
  3. Rock ‘n Roll Team
  4. Cool Kids Rule Team
  5. The Dream Team

These 5 parties presented their parties values and promises (for a better school) to the rest of the Grade 2’s.

Die 2de rondte van die Womza national series was oor 2 dae gehou die afgelope paasnaweek!

3 van ons skool se leerlinge het deelgeneem hierdie naweek wat die hele land se top ryers ingesluit het!

Pages